Jindřich Šídlo: Hluboký pohled do života a inspirací českého žurnalisty

Jindřich Šídlo: Hluboký pohled do života a inspirací českého žurnalisty úno, 29 2024

Jindřich Šídlo, uznávaný český novinář, je znám svým kritickým postojem k červeným converskám a české politice. V poslední době se objevil v sérii rozhovorů Karlínské 20, kde poskytl detailní pohled do svého života, práce a toho, co ho inspiruje. Česká politika, jak Šídlo uvádí, je pro něj nekonečným zdrojem inspirace a materiálu pro jeho žurnalistickou práci.

Šídlo se ve svém rozhovoru otevřel na mnoha frontách. Hovořil o svém denním režimu, kde zdůraznil, že jeho den typicky začíná v sedm a půl ráno a končí okolo jedenácté večer. Své ráno zahajuje kontrolou Twitteru, což mu dává přehled o aktuálním dění ve světě. Ve svém notebooku používá aplikace jako Safari, mail, TextEdit a sdílené složky, což ukazuje na jeho technologickou vybavenost a adaptabilitu.

V oblasti módy dává Šídlo přednost džínům, tričkům, bundám a converskám, obzvláště těm červeným. Ty se staly jeho poznávacím znamením a způsobem, jak vyjádřit svůj osobitý styl. Když mluvil o tom, co nosí ve své tašce, nezapomněl zmínit nabíjecí zařízení, sluchátka, iPad, tekutiny a laptop. Zajímavé je, že i přes svůj vyšťavený životní styl přiznal, že nemá žádné unikátní life hacky, a rád bere rady od ostatních.

Knihami a filmy, které doporučuje, jsou 'Maus' od Art Spiegelmana a televizní pořad 'Sunderland ‘Til I Die'. V hudbě najde klid u Nicka Cavea a Pixies, zatímco Faith No More a Nine Inch Nails ho provokují. To ukazuje na jeho široký záběr zájmů a otevřenost k různým formám kultury. Při hledání míst pro dovolenou dává přednost Znojmu a občas tráví čas v Londýně.

Kromě svých profesionálních úspěchů a názorů na českou politiku se Šídlo dotkl i běžnějších témat, jako je jídlo a doprava. Své oblíbené místo na jídlo umístil do Càphê v Holešovicích, Big Smokers a Snack Time Pizza na Ortenově náměstí. Řidičem Škody Octavia a potenciálním kupcem nového toasteru ukazuje, že navzdory svému postavení v mediálním světě si udržuje vztah k běžným radostem a životním potřebám.

Tento rozhovor s Jindřichem Šídlem nabízí unikátní pohled do života člověka, který má významný vliv na českou žurnalistiku a politickou scénu. Ukazuje, že i ti, kteří se zabývají vážnými tématy, mají svoji osobní stránku, která je stejně zajímavá a inspirující. Česká politika a její aktéři jsou pro Šídla neutuchajícím pramenem inspirace, a to se odráží nejen v jeho profesním, ale i osobním životě.